Ющенко веде Україну до "чорного списку" FATF?

Середа, 9 грудня 2009, 15:41

Президент Віктор Ющенко зробив своєрідний "подарунок" фінансовій системі України, застосувавши право вето щодо закону про боротьбу з відмиванням "брудних" коштів та фінансуванням тероризму.

Про заявив голова Державного комітету фінансового моніторингу Ігор Черкаський, повідомляє прес-служба уряду.

За його словами, тим самим глава держави фактично за руку привів Україну до так званого чорного списку FATF.

Як зазначив Черкаський, "ухвалення відповідного закону стало виконанням зобов'язань, взятих Україною перед FATF і міжнародним співтовариством. Саме те, що Україні вдалося переконати міжнародні організації в здатності ухвалити такий закон, який би відповідав всім викликам сучасності, дало змогу виключити в 2004 році нашу державу з "чорного списку" FATF, а в 2006 навіть припинити процедуру активного моніторингу".

За словами голови Держфінмоніторингу, "відкинувши всі політичні амбіції, парламент більше ніж конституційною більшістю 6 листопада ухвалив нову редакцію урядового закону. Адже кожен з 393 народних депутатів чітко усвідомлював, чим може обернутися та які економічні наслідки чекають нашу країну від повторного включення до "чорного списку" FATF".

"Не усвідомив тільки президент, що відповідний нормативний акт міг би зняти всі зауваження з боку FATF. При застосуванні вето не стало аргументом навіть і те, що у червні 2009 року FATF запровадив надзвичайно жорсткі вимоги до країн та включив нашу Державу до попереднього списку високоризикових країн", - наголосив він.

Як зазначає Черкаський, "єдиним способом уникнути включення України до ганебного "чорного" списку було представлення до 10 грудня 2009 року Європейській контрольній групі FATF нового закону урядовою делегацією, яка наразі перебуває у Страсбурзі. Таким чином, надзвичайно складні і тривалі переговори з представниками FATF та Ради Європи після такого демаршу президента просто зруйновано".

За словами голови Держфінмоніторингу, президент позбавив Україну шансу знову не потрапити до "чорного списку".

"Прикро, що вся фінансова система України стала заручником політичних амбіцій президента", - наголосив він.

Як повідомлялося, 8 грудня Віктор Ющенко повернув для повторного розгляду Верховною радою закон "Про внесення змін до закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом".

Президент переконаний, що цей закон порушує конституційні права та законні інтереси громадян і суб'єктів підприємницької діяльності.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!