Вартість заміського житла під Києвом знизилася на 20-30%

Середа, 9 грудня 2009, 10:18

Вартість заміського житла у Києві і Київській області за рік (1 грудня 2008 - 1 грудня 2009) знизилася на 20-30%.

Як передає агентство "УНІАН", про це повідомила голова комітету аналітики Спілки фахівців з нерухомого майна України Ірина Головнєва.

За її словами, за рік вартість 1 кв. м заміського житла у східних регіонах країни знизилася на 25-45%, у західних регіонах - на 20-35%.

Експерт зазначила, що серед тенденцій першої половини цього року - скорочення будівництва котеджів у котеджних містечках, зростання кількості пропозицій по недобудованих об`єктах, 70-процентне скорочення операцій на ринку заміської нерухомості, заморожування близько 70% котеджних містечок, що будуються, або запроектованих.

У другій половині 2009 року відмічається відновлення частини запроектованих котеджних містечок, що будуються, поява пропозицій з продажу готових об`єктів, а також деяка стабілізація цін на котеджі і відновлення інтересу до придбання заміського житла.

"Більшість об`єктів зараз власники готові продавати практично за їх собівартістю", - додала вона.

За даними експерта, сьогодні попит мають заміські будинки площею 150-300 тис. кв. м вартістю до 200 тис. дол. за домоволодіння.

Головнєва також зазначила, що сьогодні мають попит земельні ділянки під індивідуальну забудову навколо Києва площею 10-15 соток і вартістю 3-5 тис. дол. за сотку. Також цікаві для покупців земельні ділянки "першої лінії" з виходом до водоймищ, вартістю 15-20 тис. дол. за сотку.

Вона уточнила, що сьогодні інтерес присутній до невеликих земельних ділянок, а "багатогектарні" ділянки з метою перепродажу не купуються.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!