Європа радить Україні реорганізувати енергетичний сектор

Вівторок, 8 грудня 2009, 12:11

Україна повинна реорганізувати енергетичний сектор для стабілізації транзиту газу до Євросоюзу.

Про це заявила у понеділок міністр енергетики і підприємств головуючої в ЄС Швеції Мод Олоффсон за підсумками зустрічі міністрів енергетики спільноти, повідомляє агентство "ПРАЙМ-ТАСС".

Відповідаючи на питання про ситуацією з поставками в Європу російського газу в грудні-січні, вона заявила: "Україна повинна реорганізувати енергетичний сектор, щоб ситуація була краща. Ще необхідно зробити багато чого".

У той же час вона висловила надію, що кризи не відбудеться.

"Головування ЄС задоволене, що осінь пройшла добре і ми вважаємо, що в грудні все буде добре", - сказала вона.

За словами шведського міністра, цього року ЄС "набагато краще підготовлений" у порівнянні з 2008 роком.

"Сьогодні країни ЄС більш скоординовані і єдині. Ми також провели значну роботу, як всередині ЄС, так і з Росією та Україною. Ми створили значні запаси газу, що забезпечує більшу стабільність поставок", - підкреслила вона.

"Ми досягли угоди з Росією для поліпшення зв'язку між Росією і ЄС, зараз взаєморозуміння набагато краще і набагато менше можливості для виникнення непорозумінь", - зазначила міністр.

Росія і ЄС на саміті в Стокгольмі в листопаді підписали угоду про створення механізму раннього попередження в галузі енергетики, що забезпечує оперативний обмін інформацією між Москвою і Брюсселем у випадку "появи будь-яких ризиків у галузі постачання або збуту газу".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!