R&I знизило рейтинг України

Середа, 30 грудня 2009, 12:47

Японське рейтингове агентство Rating and Investment Information, Inc. (R&I) знизило рейтинг зобов'язань емітента України в іноземній валюті з "ВВ-" до "В+", зберігши "негативний" прогноз.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Міністерства фінансів.

"Оскільки через складну політичну ситуацію перспективи прийняття бюджету на 2010 рік туманні, уряд України буде змушений боротися зі складним фінансовим становищем. В умовах політичної невизначеності, яка триватиме в найближчому майбутньому, агентство R&I вважає, що і без того складна фінансова ситуація уряду буде погіршуватися в 2010 році", - цитує Мінфін думку японського агентства.

R&I додає, що в урядовому проекті держбюджету-2010 запланований дефіцит на рівні 4% ВВП, який узгоджений з МВФ, однак парламент прийняв закон про підвищення мінімального рівня заробітної плати та пенсій, що значно збільшує ймовірність того, що фіскальний дефіцит вийде за рамки цього ліміту.

Серед інших проблем України японське рейтингове агентство вказує на затримку виділення МВФ чергового траншу кредиту stand-by, прогнозовані труднощі із залученням додаткових фінансових ресурсів як на внутрішніх, так і зовнішніх ринках капіталу.

"На додаток до цього, у першій половині 2010 року необхідно буде погасити значні суми короткострокових цінних паперів, а ціна імпортованого газу зросте на 20% у січні 2010 року, тим самим збільшивши навантаження на щомісячні платежі", - відзначає R&I.

На думку експертів агентства, повільне пожвавлення внутрішнього попиту також посилило невизначеність в управлінні фінансами, тому що для його відновлення буде потрібно більше часу, оскільки рівень безробіття залишається високим і становить 9%.

Заклопотаність агентства викликають також кредитні ризики, які збільшилися після девальвації гривні до долара.

Його експерти вважають, що у випадку затримки відновлення внутрішнього попиту або якщо зниження обмінного курсу буде більше, ніж очікується, кредитоспроможність банків може погіршитися, що викличе кризову ситуацію в кредитуванні та затримає подальше одужання економіки.

R&I зазначає, що для відновлення довіри до уряду з боку МВФ вона повинна проводити політику, погоджену з Фондом, зокрема, обмежувати витрати і збільшувати роздрібні ціни на газ.

"Прийняття суворих фінансових заходів за наявності довготривалого слабкого внутрішнього попиту потребує стабільності і сильному політичному керівництві. Оскільки остаточні результати президентських виборів не будуть визначені до лютого, політична стабільність навряд чи буде відновлено в найближчому майбутньому", - вважає японське рейтингове агентство.

Як повідомлялося, у листопаді 2008 року R&I понизило рейтинг України з "ВВ" до "ВВ-".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!