Європа не збирається фінансувати "українську трубу" цілком

Четвер, 3 грудня 2009, 20:31

Європа фінансуватиме конкретні проекти, а не програму в цілому з реконструкції та модернізації газотранспортної системи (ГТС) України.

Про це заявив заступник міністра палива та енергетики України Сергій Павлуша, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

"При отриманні грошей мова йде про конкретні проекти. Це не програмний підхід, а проектний. Це не транші якісь, це фінансування конкретних проектів", - сказав він у четвер на прес-конференції в Києві.

Разом з тим Павлуша відзначив, що грошові кошти Європа виділить тільки в тому випадку, якщо проект буде таким, що окупається і гарантує повернення коштів інвесторам.

"Сьогодні НАК "Нафтогаз України" здійснює за графіком, який узгоджений з європейською стороною і з міністерством палива та енергетики, підготовку цих проектів. Робота йде за планом. Готуються техніко-економічні обгрунтування, які повинні розглядатися міжнародними фінансовими установами. І потім залучаються кошти" , - сказав заступник міністра.

Він підкреслив, що мова йде про досить дорогих проектах, складних у технічному й організаційному плані.

"Ми почали на початку цього року і практично завершили у жовтні переговори про приєднання України до договору про Енергетичне співтовариство. Це практична економічна інтеграція, технічна в якійсь мірі інтеграція в європейський енергетичний простір ", - зазначив Павлуша.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!