У Тимошенко передумали створювати СП на базі КГЗКОР

Вівторок, 29 грудня 2009, 19:40

Кабінет міністрів відмовився від створення спільного підприємства для добудови Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР) у Кіровоградській області, передбаченого прийнятим в 2006 році розпорядженням уряду під керівництвом Юрія Єханурова.

Про це ідеться в урядовому розпорядженні від 4 листопада, оприлюдненому на сайті Верховної ради у вівторок.

"Скасувати як нереалізоване розпорядження Кабінету міністрів №451 від 2 серпня 2006 року", - ідеться у розпорядженні.

Будівництво КГЗКОРу почалося в 1985 році. Після розпаду СРСР його правонаступником стала Україна.

При цьому в травні 2007 року Словаччина відмовилася від участі в проекті завершення будівництва КГЗКОРу, однак хотіла б одержати в рамках розрахунків за свою частку грошові кошти або товари.

Наприкінці жовтня 2008 року Румунія також заявила про відсутність зацікавленості в подальшій добудові КГЗКОРу і намір повернути свої інвестиції.

Загальний обсяг інвестицій, необхідних для завершення будівництва і введення в експлуатацію КГЗКОРу, за попередніми даними, становить близько 800 млн. доларів.

Українська "Смарт-груп" і російський "Металоінвест" спеціально для реалізації проекту із завершення будівництва КГЗКОР створили ТОВ "Українська рудно-металургійна компанія" (УРМК), яке наприкінці 2008 року підтвердило свою зацікавленість в об'єкті.

У той же час ВАТ "Arcelor Mittal Кривий Ріг" заявило про рішення призупинити участь у довгострокових інвестиційних проектах, в тому числі - на завершення будівництва КГЗКОР, у зв'язку погіршенням ситуації в галузі.

За даними Фонду держмайна, активи КГЗКОРу складають 354,760 млн. доларів, пасиви (зобов'язання) - 275,673 млн. доларів. Заборгованість України по КГЗКОРу за станом на 1 січня 2007 року перед Румунією становила 353 млн. доларів, Словаччиною - 115,1 млн. доларів, Болгарією - 1,4 млн. доларів, Німеччиною - 47,34 млн. доларів, загальна заборгованість - 517,43 млн. доларів.

Кабінет міністрів має намір в 2010 році направити на забезпечення життєдіяльності КГЗКОР 50 млн. гривень бюджетних коштів, у тому числі із загального фонду - 30 млн. гривень, зі Стабілізаційного фонду - 20 млн. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!