Тимошенко обіцяє стару ціну на газ у новому році

Вівторок, 29 грудня 2009, 16:36

Роздрібні ціни на природний газ в Україні для всіх категорій споживачів на початку 2010 року збережуться на нинішньому рівні.

Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на прес-конференції у вівторок.

"У наступному році з 1 січня промисловість буде мати таку ж ціну, як сьогодні. Для людей і теплокомуненерго ціна на газ зберігається такою, як була в цьому році", - сказала вона.

За словами Тимошенко, у 2009 році ціна на газ для української промисловості була однією з найнижчих в Європі, перевищуючи лише ціни в Білорусії, що 50% своєї газотранспортної системи віддала російському "Газпрому".

У той же час прем'єр ухилилася від відповіді на запитання, за рахунок чого вдасться зберегти ціну для промисловості на початку 2010 року, якщо ціна імпорту російського природного газу, за оцінками "Газпрому", зросте з 208 доларів за тисячу кубометрів до 300-310 доларів за тисячу кубометрів.

Щодо стабільності цін на газ для населення вона зазначила, що громадяни України споживають український газ, і тому його ціна нижча.

Як повідомлялося, в першому кварталі 2009 року ціна на газ для України становила 360 доларів за тисячу кубометрів, у другому кварталі вона знизилася до 270,95 доларів за тисячу кубометрів, у третьому - до 198,34 доларів за тисячу кубометрів. У четвертому кварталі ціна на газ для України становить 208 доларів за тисячу кубометрів.

"Газпром" прогнозує ціну на газ для України у першому кварталі 2010 року на рівні 300-310 доларів за тисячу кубометрів.

Контрактний обсяг газу на 2010 рік встановлений на рівні 33,75 млрд. кубометрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!