Україна залишиться у полоні рецесії

Вівторок, 29 грудня 2009, 10:04

У 2010 році рецесія в Україні триватиме.

Про це йдеться в аналітичному звіті рейтингового агентства "Експерт-Рейтинг", повідомляє агентство "УНІАН".

Оптимістичним сценарієм розвитку для України агентство вважає досягнення нульового зростання ВВП порівняно з 2009 роком і відсутність технічного дефолту за зобов`язаннями держави.

Як наголошується у звіті, на початку 2010 року в Україні складається доволі неприваблива ситуація: напруженість з відшкодуванням ПДВ, катастрофічне зниження податкової бази, занепад у металургії, хімічній промисловості і машинобудуванні впродовж поточного року посилювалися нездатністю банківського сектору збільшувати кредитування реального сектору.

За оцінками агентства, свого піку напруженість у фінансовій сфері досягне на початок лютого - кінець березня 2010 року.

"Перед новим президентом, незалежно від результатів виборів, постане важке завдання - забезпечення функціонування системи державних фінансів за відсутності адекватної податкової бази, швидше за все, без допомоги міжнародних фінансово-кредитних організацій і з на чверть паралізованою банківською системою", - наголошується у звіті.

Одним з виходів із ситуації, що склалася, на думку авторів звіту, стане оголошення державою дефолту за своїми зобов`язаннями з подальшою їх реструктуризацією.

На думку агентства, технічний дефолт в 2010 році дуже вірогідний навіть у тому випадку, якщо МВФ відновить кредитування України.

Жорстка монетарна політика напередодні президентських виборів, різке зростання витрат на обслуговування держборгу, залученого через механізм ОВДП, і невирішене газове питання значною мірою підірвали потенціал реального сектору, наголошується у звіті.

Агентство також не бачить жодних перспектив з відновлення попиту на український експорт на міжнародних ринках, що могло б врятувати економіку України від продовження рецесії в 2010 році.

Події в Дубаї, Греції, Ісландії в останні місяці засвідчили, що світова фінансова криза далеко не закінчена і проблеми у найслабших економіках лише починаються.

"Центром цих проблем виступають державні фінанси, а джерелом нестабільності - ринок нерухомості", - наголошується у звіті.

В агентстві також наголошують, що українську гривню через нерозв'язання нагромаджених проблем, швидше за все, очікує гостра тенденція до девальвації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!