Держмитслужба пропонує європейські стандарти

Четвер, 24 грудня 2009, 10:55
Державна митна служба розробила проект урядової постанови, якою пропонується створити в Україні систему гарантування дотримання режиму тимчасового ввезення за прикладом Європейського Союзу.

Проект постанови оприлюднено на офіційному сайті Держмитслужби, повідомляє агентство "УНІАН".

Згідно з документом, товари (окрім окремих категорій, визначених Конвенцією про тимчасове ввезення) можуть бути тимчасово ввезені за умови надання митним органам відповідної гарантії на суму ввізних податків і зборів.

Найпоширенішими видами гарантій в ЄС є карнети (спецкнижки, які замінюють вантажну митну декларацію у разі тимчасового ввезення (вивезення) і транзиту товарів і є гарантією сплати податків і штрафів у разі порушення митних режимів) і фінансові гарантії, зокрема грошова застава.

Проектом передбачається, що гарантії не потрібні у разі тимчасового ввезення таких товарів, як контейнери, піддони і упаковки, морські і річкові судна, інші плавучі засоби і повітряні судна, які ввозяться з метою ремонту, устаткування і матеріали, призначені нерезидентами для будівництва і ремонту морських і річкових суден, інших плавучих засобів і повітряних суден, що враховує інтереси національних підприємств.

Впровадження в Україні гарантій тимчасового ввезення товарів направлене на запобігання недобросовісному звільненню від сплати ввізних податків шляхом підвищення відповідальності особи, яка тимчасово ввозить товари.

За інформацією Держмитслужби, в 2008 році і у першому півріччі 2009 року митними органами України порушені справи про порушення митних правил, де предметами правопорушення стало тимчасове ввезення товарів на загальну суму 420,4 млн. грн. Сума застосованих стягнень за вказаними справами становить 284 тис. грн.

На сьогодні порядком визначення місця здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів, які переміщаються резидентами і нерезидентами через митний кордон України, затвердженим постановою Кабінету міністрів від 23 квітня 2003 року №584, визначено, що митне оформлення товарів, які переміщаються нерезидентами через митний кордон України на підставі карнетів, здійснюється митним органом, розташованим у пункті пропуску через держкордон. Таке положення ускладнює або робить неможливим митне оформлення певних товарів, які переміщаються за книжками-карнетами.

До таких товарів відносяться: виставкові товари і товари, призначені для використання під час проведення наукових, культурних, освітніх і інших подібних заходів; товари, які переміщаються в міжнародних поштових і експрес-відправленнях; товари, що ввозяться на митну територію України у складі консолідованих вантажів транспортною (транспортно-експедиційною) організацією - резидентом із використанням митного ліцензійного складу, який належить цій організації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!