Польський віце-прем'єр обіцяє заблокувати газову угоду з РФ

Неділя, 20 грудня 2009, 11:58

Лідер "Польської селянської партії" (PSL) і заступник прем`єр-міністра Польщі Вальдемар Павляк заявив про намір заблокувати узгоджений минулого тижня новий газовий договір з Росією у разі, якщо національні газові компанії країн не розв'яжуть ряд спірних питань.

Зокрема, він вимагає сплати "Газпромом" близько 100 млн. доларів боргу за транзит російського газу, надання документа про нові тарифи транспортування газу з РФ польською територією і зменшення ціни на газ для Польщі, повідомляє агентство "УНІАН".

"Немає підстав для того, щоб завершити міжнародну процедуру доти, поки не будуть узгоджені PGNiG і "Газпромом" гарантовані для Польщі вигідні умови колишніх і майбутніх розрахунків", - сказав Павляк.

"Заблокую ратифікацію газового договору з РФ, поки PGNiG і "Газпром" не вирішать спірних моментів", - додав він.

Також заступник прем`єр-міністра Польщі заявив про "саботаж" серед польських парламентерів, деякі з яких надавали неточні дані під час переговорів з росіянами.

"Не має бути так, що деякі персони, компанії, радники виступають у різних оркестрах", - сказав він.

За даними видання Gazeta Wyborza, тільки Павляк може подати формальну заявку на затвердження узгодженого після майже року переговорів з росіянами нового договору про поставки газу до Польщі.

Як повідомлялося, минулого четверга польська влада заявила про завершення газових переговорів з російською стороною і про заплановане найближчим часом їх затвердження на урядовому рівні.

На початку грудня Павляк, партія якого з кінця 2007 року входить до урядової коаліції з "Суспільною платформою", звинуватив російську сторону у затягуванні затвердження договору, узгодженого національними компаніями ще у жовтні.

За даними ЗМІ, тоді російська сторона висунула нові вимоги для завершення переговорів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!