Думка експерта: Євро знову коштуватиме понад 12 гривень

Понеділок, 14 грудня 2009, 12:17

Новина про те, що Україна до кінця 2009 року не отримає черговий транш МВФ, тільки посилила ревальвацію гривні.

Таку думку висловив радник голови правління Укргазбанку Олександр Охріменко у коментарі "Економічній правді".

"Ще на початку року такого роду інформація могла б обвалити валютний ринок і змусити гривню істотно девальвувати. На поточний момент українській економіці цілком достатньо припливу експортного виторгу. Обсяги експорту українського металу і продуктів харчування зростають. Це є гарним стимулом для того, щоб гривня зміцнювалася", - зазначив він.

Охріменко відзначив, що курс долара нині повільно рухається до позначки 7,9 гривень, але при цьому залишається орієнтація на 8 гривень, і найближчим часом істотних змін його курсу не передбачається.

На думку експерта, цікаві події найближчим часом будуть розгортатися навколо курсу євро.

"Після того, як євро подешевшав до 1,47 долара, курс євро впав нижче 12 гривень. Надалі доля курсу євро/гривня буде прямо залежати від динаміки зміцнення або девальвації долара по відношенню до євро", - відзначив він.

За словами Охріменка, останні статистичні дані зі США стимулювали зміцнення долара.

"Але вже сьогодні цей потенціал зміцнення долара починає вичерпуватися. Адже сама основа девальвації долара не усунута. Ось і зараз обговорюється чергова програма державної підтримки економіки США, яка виллється у мільярдні витрати бюджетних грошей. Крім того, зміцнення курсу долара під впливом зниження рівня безробіття в США - це скоріше ефект позитивних очікувань, ніж реальне покращення ситуації в економіці США", - зазначив він.

Експерт прогнозує, що долар незабаром повернеться до рівня 1,5 долара за євро і євро по відношенню до гривні коштуватиме понад 12 гривень.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!