Чернівці отримали з Німеччини грант на 500 тисяч євро

Неділя, 13 грудня 2009, 11:50

Німецький державний банк KfW виділить Чернівцям грант на півмільйона євро для покращення міського водопостачання.

Відповідну угоду підписали міський голова Микола Федорук та директор банку KfW у Києві Крістіан Дьорнер, повідомляє агентство "УНІАН".

Дьорнер відзначив, що німецький державний банк KfW вже 15 років співпрацює з Україною і за цей час проінвестував майже 500 мільйонів євро для реалізації інноваційних проектів у сфері житлово-комунального господарства, енергозбереження та фінансів.

За два останніх роки представники банку відвідали 20 міст України, у 15 з яких провели ґрунтовні дослідження.

За результатами цих досліджень для співпраці у розвитку інновацій банк обрав Чернівці, Львів та Кременчуг.

Чернівці зацікавили банк готовністю до конструктивної співпраці та наявністю конкретних інноваційних проектів,одним з яких є проект модернізації системи водопостачання.

За підписаною угодою банк на безповоротній основі надає Чернівцях грант у розмірі 500 тисяч євро на розробку техніко-економічного обґрунтування проекту модернізації міської системи водопостачання.

З метою визначення виконавця цього обґрунтування вже проведено міжнародний відкритий тендер, у якому взяли участь вісім компаній з Німеччини, Данії, Австрії. Після кваліфікаційного відбору до фіналу тендеру дійшли три компанії, які набрали понад 70 із 100 можливих балів.

Оцінка кваліфікаційної заяви кожної компанії здійснювалася з врахуванням її фінансової спроможності, наявності відповідного кадрового ресурсу та досвіду з розробки подібних проектів у сфері водопостачання впродовж останніх п'яти років, доступності технічної експертизи.

Основним критерієм для визначення переможця тендеру є якість запропонованої ним методології, враховуватиметься також ціна експертних послуг. Головною метою проекту є покращення системи водопостачання Чернівців.

Як зазначив Федорук, Чернівці мають намір використати досвід Німеччини, щоб водопостачання у місті відповідало європейським стандартам - як за якістю води, так за економічними показниками цієї послуги.

Кінцевим результатом реалізації проекту може стати спорудження так званого "Прутського водозабору", що призведе до значного здешевлення води у Чернівцях.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!