CDMA-оператори не поділили ліцензії

Четвер, 10 грудня 2009, 09:12

CDMA-оператор ITС в суді оскаржує видачу ліцензії своєму конкурентові - одеському "Інтертелекому".

Про це пише газета "Дело".

Видання інформує, що 9 липня НКРЗ без тендера виділила "Інтертелекому" ліцензію на використання частот в діапазоні 800 МГц. Вони необхідні операторам для розвитку послуг швидкісного доступу в Інтернет.

Як стверджують юристи ITС, згідно зі ст. 30 закону "Про радіочастотний ресурс", вільні частоти виділяються в користування тільки на конкурсній чи тендерній основі.

З огляду на цю обставину, оператор звернувся до суду з проханням визнати ліцензію "Інтертелекому" недійсною.

"Частоти компанії "Інтертелеком" НКРЗ видала без конкурсу за номінальною ціною в 63 млн. гривень, хоча всі учасники ринку були зацікавлені в їх отриманні", - пояснює гендиректор ITС Андрій Логвін.

Після отримання ліцензії одеський оператор отримав право розвивати послуги швидкісного доступу в Інтернет у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Львівській і Харківській областях. Тепер "Інтертелеком" може працювати на всій території України.

"Частоти повинні розподілятися рівномірно, інакше це порушує свободу конкуренції", - наполягає Логвин.

У НКРЗ заявляють, що комісія діяла абсолютно прозоро.

"На початку року від "Інтертелекому" надійшла заявка на ці частоти. Заявок від інших операторів на них не надходило", - пояснює член НКРЗ Володимир Олійник.

ITС стала вже другим CDMA-оператором, який подав позов до суду на НКРЗ з приводу видачі нею частот.

Раніше відповідне судовий розгляд ініціювала компанія "Телесистеми України" (TM PEOPLEnet), яка домагається видачі їй 3G-ліцензії в діапазоні 1900-2000 МГц.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!