НБУ: Стельмах готовий бути патріотом і ринкам не варто переживати

Вівторок, 1 грудня 2009, 10:43

Голова Національного банку (НБУ) Володимир Стельмах готовий ретельно виконувати свої обов'язки до прийняття президентом і парламентом країни остаточного рішення про ротацію керівника центрального банку.

Про це повідомив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

"Як законослухняний громадянин, голова НБУ виконає рішення президента і парламенту про ротацію, і чіплятися за крісло не буде. Але як патріот України, він не залишить роботу до прийняття відповідного рішення і готовий продовжити ретельно виконувати обов'язки керівника центрального банку в складний для країни час", - сказав він.

Як повідомлялося, п'ятирічний термін повноважень Стельмаха на посту голови НБУ закінчується 16 грудня 2009 року.

Голову НБУ затверджує на посаді Верховна Рада за поданням президента України.

"У Володимира Семеновича немає настрою на те, щоб подавати заяву про відставку негайно в день закінчення терміну повноважень. Згідно з українським законодавством, він може, але не зобов'язаний його подати. Голова НБУ здоровий і відчуває себе в достатній мірі сильним, щоб забезпечити належне управління діяльністю Нацбанку . Тому ринкам не варто переживати щодо політики і роботи центробанку на валютному ринку в цей період ", - додав Литвицький.

За його словами, останнім часом голова НБУ зосереджений на роботі над рішеннями, які будуть спрямовані на підвищення кредитної активності банків і вдосконалення процентної політики.

При цьому радник голови Нацбанку відзначив, що НБУ зберігає контроль над ситуацією: інфляція сповільнюється, курс гривні зберігає відносну стійкість, робота банківської системи стабільна.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!