У Кремлі "підсіли" на сировинні "наркотики"

Неділя, 8 листопада 2009, 13:15

Президент Росії Дмитро Медведєв сподівається, що Росія позбавиться залежності від торгівлі сировиною.

Про це він сказав в інтерв'ю журналу Spiegel.

"До наркотиків дуже швидко звикаєш, а торгівля сировиною - це як наркотик, причому потрібні все сильніші дози, особливо коли йде розігрів. Нафта розігрівалася в останні роки до небачених величин", - вважає президент РФ.

"Хто ще п'ять років тому міг собі уявити ціну нафти у 150 доларів? Але й відучувати від торгівлі сировиною, енергоносіями - дуже болісно, тому що можна, нічого не роблячи, по суті, створювати ілюзію економічної стабільності", - сказав Медведєв.

Він зазначив, що "гроші приходять, чималі гроші, вирішуються нагальні проблеми, можна не реформувати економіку, можна не займатися диверсифікацією виробництва".

"Ми маємо шанси подолати цей важкий інерційний сценарій, якщо зможемо отримати правильні уроки з кризи", - заявив президент РФ.

"Якщо ми не зможемо виділити необхідних грошей на реконструкцію виробництва, не будемо займатися інвестиціями у сільське господарство, то у нас так і залишиться тільки одна сировина. А це шлях в нікуди", - вважає Медведєв.

"Тим більше, що в світі кожні 50 років відбувається енергетична революція, і ніхто не знає, що буде у 2050 році. Можливо, і нафта з газом у таких обсягах буде не потрібна", - зазначив він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!