Тимошенко відправила металургів на біржі

П'ятниця, 6 листопада 2009, 15:24

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко запропонувала підприємствам гірничо-металургійного комплексу (ГМК) самостійно купувати природний газ на біржах.

Про це вона заявила під час наради на Маріупольському металургійному комбінаті, повідомляє агентство "УНІАН".

"Давайте подумаємо, як нам диверсифікувати систему поставок природного газу до України для промисловості. Я, в принципі, до цього готова, щоб підійти до цього питання і обговорити його", - сказала Тимошенко.

Вона зазначила, що сьогодні російський газ продається на біржах.

"Я думаю, що вам варто простежити за цінами - подивитися, що там відбувається на біржових торгах, особливо на території Європи. Там дуже цікаві речі відбуваються", - сказала Тимошенко.

На її думку, при купівлі газу на біржах ціна на нього для підприємств промисловості України може бути нижчою.

"Непогано б виглядала демонополізація, якби ми з вами змогли, використовуючи ринкові інструменти, залучити природний газ за іншими цінами, для того щоб дати вам можливість трохи більш вільно дихати. З доставкою, я думаю, проблем не буде. Про це не турбуйтеся, тому що ми стільки газу транспортуємо через територію України, що у нас завжди є аргументи, чому газ наших підприємств також потрібно транспортувати", - сказала Тимошенко.

Вона зазначила, що підприємствам хімічної промисловості вже надано право виходити на світові ринки для закупівлі газу.

Як відомо, мінімальна ціна імпортованого НАК "Нафтогаз України" російського газу зафіксована в третьому кварталі 2009 року на рівні 198,34 долара за тисячу кубометрів, тоді як на кінець серпня ціна природного газу на європейських спотових ринках становила близько 110 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!