Держфінпослуг вижене з ринку страхування 50 компаній

П'ятниця, 6 листопада 2009, 10:37

Напередодні президентських виборів Держфінпослуг активізувала свою роботу із позбавлення ліцензій страхових компаній.

До кінця року регулятор обіцяє довести число відкликаних ліцензій до 50, пише видання "Дело".

У першу чергу, під "велику чистку-2009" потраплять "схемні" компанії, за допомогою яких бізнес здійснює оптимізацію оподаткування.

"Однозначно, не менше 50 компаній будуть позбавлені права діяльності до кінця цього року", - говорить голова Держфінпослуг Віктор Суслов.

За його словами, зараз серед покараних компаній переважають "схемщики".

Учасники ринку вважають, що в першу чергу, караються ті компанії, які могли бути використані для відмивання грошей і фінансування президентських виборів.

"Втручання у діяльність комісії "схемних" страхових компаній, якщо дивитися на це крізь призму майбутніх виборів, є не чим іншим, як використанням владними структурами адміністративного ресурсу на виборах.

"Таким чином одна політична сила просто намагається ускладнити фінансування своїх конкурентів", - говорить голова страхової компанії, який побажав залишитися неназваним.

На засіданні в четвер Держфінпослуг призупинила дію ліцензій двом донецьким страховикам "Капітал-Гарант" і "Добро-Поліс" та анулювала ліцензію одному київському - СК "Рост".

Страховики вважають, що відхід 50 компаній на роботі як класичного, так і "схемного" страхового ринку істотно не позначиться, але тим не менше вітають рішучі дії регулятора з наведення порядку.

"Тенденція, безумовно, позитивна. Але глобально на ринок 50 компаній ніяк не вплинуть. Ці страховики не були ключовими гравцями класичного ринку, а "схемщиків" у нас стільки, що комісії роботи ще надовго вистачить", - вважає голова правління "Української страхової групи" Павло Нельга.

Сходиться думку експертів і в тому, що населення почне лише тоді довіряти страховикам, коли на ринку залишаться тільки надійні та прозорі компанії.

"До введення жорстких регулятивних вимог до СК на ринку Польщі працювало 1500 компаній, після - лише 37", - говорить президент страхового брокера "Дедал" Ібрагим Габідулін.

Він підкреслює, що в Україні сьогодні близько 500 страховиків, "хоча десятої частини може вистачити".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!