Україна введе 6 нових атомних енергоблоків

Понеділок, 30 листопада 2009, 20:47

Україна до 2020 року має намір ввести в експлуатацію 6 нових атомних енергоблоків із сумарною встановленою потужністю 6,8 ГВт.

Про це сказано в проекті концепції Державної цільової економічної програми розвитку ядерної енергетики України на період до 2020 року, повідомляє агентство "УНІАН".

Згідно з документом, прогнозується, що на кінець 2020 року в Україні вестиметься робота із будівництва ще 8 енергоблоків із легководними й важководними реакторними установками сумарною встановленою потужністю 9,4 ГВт.

Таким чином, до 2020 року в Україні планується експлуатувати 21 енергоблок з встановленою потужністю 20,6 ГВт. При цьому передбачається, що 12 із вказаних енергоблоків експлуатуватимуться в понадпроектні терміни.

Крім того, в рамках програми планується спорудити новий дослідницький реактор, оскільки термін експлуатації діючого реактора, що експлуатується Інститутом ядерних досліджень НАН України, закінчується в 2015 році.

На будівництво нових енергоблоків планується направити 126,87 млрд. грн., зокрема з держбюджету - 25,4 млрд. грн., з інших джерел (тариф НАЕК "Енргоатом", інвестиції) - 101,482 млрд. грн.

Згідно з концепцією, як оптимальний варіант розвитку вітчизняної ядерної енергетики розглядається розробка національних проектів ядерних енергоблоків у кооперації зі світовими розробниками легководних (ВВЕР/PWR) і важководних (PHWR) реакторних установок, визначених за підсумками конкурсів, й спорудження нових ядерних потужностей силами вітчизняної інфраструктури.

Всього в рамках програми на потреби будівництва блоків й розвитку інфраструктури атомної енергетики планується направити 222,182 млрд. грн., у т.ч. із держбюджету - 93,7 млрд. грн.

Сьогодні в Україні національним атомним оператором НАЕК "Енергоатом" експлуатується 15 енергоблоків із сумарною встановленою потужністю 13,6 ГВт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!