Вкладники Надра Банку дізнаються, чи є в них гроші після виборів

Понеділок, 30 листопада 2009, 18:01

Питання банку "Надра" до президентських виборів вирішено не буде.

Про це заявив екс-заступник глави Національного банку Сергій Яременко, повідомляє агентство "УНІАН".

За його словами, ситуацію в "Укрпромбанку", банку "Надра" та інших великих банках, які опинилися у важкому фінансовому становищі, Нацбанк мав вирішувати ще восени минулого року ухваленням ряду жорстких заходів.

Сьогодні ж банківську систему охопила системна криза, і зараз важко створити конкретний рецепт оздоровлення для того чи іншого банку.

Яременко відзначив, що тема рекапіталізації банків державою завжди мала масу питань без відповідей.

"Виходить, що ми приватний капітал витягуємо за рахунок платників" податків, - сказав він.

На думку експерта, сьогодні держава не має вільних ресурсів для того, щоб підтримати банки. При цьому, якщо влада все ж заявляє про намір провести рекапіталізацію низки великих банків, то виникає запитання, чому підтримують лише великі банки.

"А хто сказав, що вкладники великих банків кращі, ніж вкладники дрібних банків? Чому саме великий банк треба рятувати? - запитує Яременко. - Великий банк раніше потрібно було рятувати, щоб не допустити панічних настроїв на ринку.

На його думку, до президентських виборів питання банку "Надра" не буде вирішене, а після виборів їм, найімовірніше, опікуватиметься інша влада.

"Ми увійшли до ситуації, коли важко побачити вихід і ніхто не хоче сказати правду. Це такий стан, коли Нацбанк не робить кроків, які необхідні, а готує, так би мовити, подарунок для нової влади", - зазначив Яременко.

Як повідомлялося, виконуючий обов`язки міністра фінансів Ігор Уманський 11 листопада заявив, що Міністерство фінансів до кінця тижня (до 15 листопада) сподівається одержати рішення ради кредиторів щодо реструктуризації зовнішніх зобов`язань банку "Надра".

За його словами, представники уряду також беруть участь в переговорному процесі з реструктуризації зобов`язань банку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!