ЄБРР закликає зупинити будівництво ЛЕП в Одеській області

Субота, 28 листопада 2009, 13:43

ЄБРР глибоко стурбований несанкціонованою зміною маршруту будівництва ділянки високовольтної лінії електропередач в Одеській області.

Про це йдеться в прес-релізі банку.

Початковий проект було узгоджено з банком, що було умовою участі ЄБРР у фінансуванні проекту.

ЄБРР не менш стурбований конфліктною ситуацією і випадками фізичного протистояння між органами правопорядку і жителями села Усатово,  що пов'язано з будівництвом лінії електропередачі Національною енергетичною компанією "Укренерго", йдеться в повідомленні.

У листі, адресованому "Укренерго", ЄБРР висловлює свою заклопотаність у зв'язку з конфліктом між жителями села Усатово і компанією з приводу прав на земельні ділянки в зоні будівництва, а також з приводу зіткнень між співробітниками органів правопорядку і місцевими жителями, які виступають проти ведення будівельних робіт.

Банк вимагає від "Укренерго" негайно призупинити будівельні роботи та вжити заходів для розрядки напруженості в районі.

ЄБРР повідомив компанію, що надання фінансування за даним проектом може бути припинене до тих пір, поки не буде проведена оцінка екологічних та соціальних наслідків рішення "Укренерго" про зміну первісного маршруту лінії електропередачі.

Також ЄБРР вимагає складання чіткого плану дій для усунення або пом'якшення негативних наслідків, які можуть виникнути в результаті внесення змін у початковий проект.

Кредит ЄБРР на суму 25,8 млн. євро, наданий НЕК "Укренерго" для модернізації магістральних електромереж. Його було затверджено у 2005 році за умови, що маршрут нової лінії електропередачі не проходитиме через селище Усатово.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!