НКРЗ прогнозує повернення гарантійних внесків за 3G

Четвер, 26 листопада 2009, 12:38

Операторам будуть повернені гарантійні внески, які вони сплатили за участь у конкурсі на видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для надання послуг мобільного зв'язку третього покоління (3G).

Такий прогноз висловив голова Національної комісії регулювання зв'язку Сергій Колобов на брифінгу у Києві.

За його словами, на засіданні НКРЗ, яке відбудеться 27 листопада, Комісія повідомить операторам про ризики, які очікують у зв'язку з участю у конкурсі.

Адже указ Ющенка, який призупиняє постанову Кабінету міністрів про проведення цього конкурсу, не може призупинити призначеного аукціону, але унеможливлює конверсію частот, які виставляються на конкурс.

Як повідомлялося, НКРЗ наприкінці вересня оголосила конкурс на видачу ліцензій, запропонувавши операторам смугу шириною 25 МГц на 15 років зі стартовою ціною в 400 млн. гривень. Комісія призначила дату конкурсу на 27 листопада.

Заявки на участь у конкурсі подали три оператори мобільного зв'язку: ЗАТ "Київстар GSM", ЗАТ "Український мобільний зв'язок" і ТОВ "Астеліт".

Для підтвердження своєї участі оператори 23 листопада перерахували НКРЗ тендерні гарантії в розмірі 40 млн. гривень кожен.

25 листопада президент Віктор Ющенко указом №967 призупинив доручення Кабінету міністрів Національній комісії з питань регулювання зв'язку провести аукціони із продажу ліцензій на здійснення мобільного зв'язку в стандарті UMTS (3G) на використовуваних зараз Міністерством оборони радіочастотах.

На думку президента, запропонований урядом механізм звільнення радіочастотного ресурсу не передбачає відповідних підготовчих заходів, наслідком чого стане зниження рівня боєздатності Збройних сил країни.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!