РАДА НЕ ДАЛА ТИМОШЕНКО МІЛЬЯРД

Четвер, 26 листопада 2009, 12:00

Верховна рада відмовилась подолати вето президента на виділення 1 мільярда гривень на боротьбу з грипом.

За проголосував лише 231 депутат. Не голосувала Партія регіонів. БЮТ дав 152 голоси, НУНС - 32, комуністи - 27, Блок Литвина - 19.

251 голосом закон направлено на повторне доопрацювання в бюджетний комітет. Його доопрацьовуватимуть 30 днів.

Як відомо, президент ветував цей закон, мотивуючи це тим, що неправильно обрані джерела фінансування.

"Президент підтримує рішення про виділення 1 мільярда на лікування грипу, але пропонує іншу відповідь на те, як фінансувати цю боротьбу", - заявив у парламенті заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак.

За його словами, уряд пропонує надрукувати його за допомогою Нацбанку, а президент пропонує збільшити державний борг за рахунок внутрішніх запозичень.

"Президент категорично заявляє, що спроба змусити Нацбанк направити неіснуючі перевищення доходів над видатками є грубим порушенням фундаментальних основ фінансової системи держави, підміною конституційної місії Нацбанку, перетворює його на друкарський верстат, наражає всіх громадян на збільшення інфляції", - наголосив Шлапак.

Він нагадав, що перевищення доходів Нацбанку над видатками становить лише 696 мільйонів.

Шлапак також нагадав, що з 500 мільйонів, що вже були виділені на боротьбу з грипом із резервного фонду, касове виконання цих видатків складає лише 60 мільйонів. "А компетентні органи повідомляють про порушення та завищенні ціни при закупівлі відповідного обладнання", - заявив він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!