У Ющенка бояться російських грошей для "Нафтогаза"

Вівторок, 24 листопада 2009, 13:16

У секретаріаті президента застерігають керівництво НАК "Нафтогазу" від залучення російських кредитів.

Про це заявив представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, повідомляє прес-служба президента.

"Найбільше насторожує інформація нібито про російські кредити для НАК "Нафтогаз України". Якщо в Москві все ж таки буде говоритися про кредит в 1 млрд. доларів, то це не що інше, як здача української ГТС", - сказав Соколовський.

Водночас він позитивно оцінив можливість підписання у Москві документу щодо відсутності штрафних санкцій за недобір газу в 2009 році та скорочення обсягів імпорту російського газу в 2010 році.

Соколовський зазначив, що зволікання уряду із внесенням змін до газових контрактів уже коштувало "Нафтогазу" понад 2 млрд. доларів боргів.

Він додав, що "уряд почав усвідомлювати правоту президента лише після десяти місяців роботи за контрактами".

"За цей час НАК "Нафтогаз України" вже заборгував понад 2 млрд. доларів США і недоотримав ще більшу суму. Через недосконалість контрактів втрат зазнали обидві сторони", - сказав Соколовський.

"Якби запропоновані Віктором Ющенком зміни у контракти були зроблені раніше, то українська сторона не витрачала би зайвих коштів, а російська - не зазнавала б зайвих втрат із-за скорочення обсягів поставок газу через настороженість європейських споживачів", - додав він.

Соколовський зазначив, що надалі обидві сторони зможуть уникнути додаткових втрат лише після внесення у контракти системних змін, "про які чітко і ясно президент написав президенту Росії".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!