Держбюджет-2010 уряду не потрібний - Литвин

Неділя, 22 листопада 2009, 12:27

Голова Верховної ради Володимир Литвин вважає проблематичним прийняття бюджету на 2010 рік до 1 січня, оскільки в цьому не зацікавлені уряд і Партія регіонів

Про це він заявив на прес-конференції, повідомляє агентство "УНІАН".

За словами спікера, парламент ухвалив "логічне рішення щодо відправлення проекту бюджету на 2010 рік на доопрацювання в Кабінет міністрів".

Він додав, що в той же час це рішення "не вписується в рамки Бюджетного кодексу".

Литвин наголосив, що необхідно доопрацювання бюджету, оскільки в проекті не були враховані норми закону про підвищення соціальних стандартів, а також проект бюджету розроблявся на основі нового Бюджетного кодексу, який був ухвалений парламентом, але заветований президентом.

Він нагадав, що ВР не змогла подолати вето президента на цей закон.

Литвин висловив сподівання, що уряд все-таки виконуватиме закон про підвищення соціальних стандартів, бо в іншому випадку "в мене не залишиться нічого іншого, як звернутися до людей з пропозицією перестати сплачувати за житлово-комунальні послуги".

При цьому він додав, що люди мають право відповідати уряду взаємністю.

Литвин зазначив, що "судячи з настроїв, зацікавленості у прийнятті бюджету немає".

За його словами, представники Партії регіонів переконані, що їх кандидат переможе на президентських виборах, і тому їм не потрібен сьогодні бюджет. Уряд також не зацікавлений у його прийнятті.

Литвин нагадав, що Кабміном було ухвалено постанову про організацію економічного життя в Україні без державного бюджету, і це свідчить про те, що "немає наміру серйозно займатися бюджетним процесом".

Він підкреслив, що в ситуації, коли на перше місце ставиться "політична доцільність і особисте сприйняття того, як мають вирішуватися бюджетні питання в Україні", ухвалення бюджету на 2010 рік є проблематичним.

Литвин наголосив, що в разі якщо бюджет не буде ухвалено у цьому році, то після виборів ухвалений бюджет буде "набагато гірший в соціальному плані", ніж пропонується сьогодні.

Також Литвин наголосив на необхідності створення робочої групи для роботи над проектом бюджету. За його словами, до цієї групи мають увійти представники уряду і народні депутати.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!