Фірташ вимагає від "Нафтогазу" вже 8 мільярдів доларів

Понеділок, 16 листопада 2009, 10:16

Швейцарська Rosukrenergo учетверо - до 8,26 млрд. доларів збільшила претензії до "Нафтогазу України" за 11 млрд. кубометрів газу, які українська компанія відмовилася підняти зі своїх сховищ.

Про це пише газета "Ведомости" з посиланням на джерела, близькі до акціонерів трейдера.

За словами співрозмовників видання, уточнена позовна заява подана до стокгольмського арбітражу 12 листопада і буде розглянута 18 січня 2010 року.

Чергове збільшення вимог до 8,26 млрд. доларів джерело, знайоме зі змістом позову, пояснює так.

Нова сума включає відшкодування вартості 11 млрд. кубометрів газу (4,95 млрд. доларів), штраф (10%), відсотки за несвоєчасну передоплату (386,2 млн. доларів), заборгованість за невідібраний газ (747 млн. доларів), штрафи за невиконання заявок на закачку в 2008 році (447,98 млн. доларів), штрафи за невиконання заявок на відбір в 2008 році (57,3 млн. доларів), відсоток за несвоєчасну оплату в 2006 році (54,6 млн. доларів), штрафи за невиконання заявок в 2007-2008 роках (74,56 млн. доларів) і т. д.

За словами джерела, близького до "Нафтогазу України", в українській компанії ознайомилися з новими позовними вимогами і зараз "намагаються їх осмислити".

Як відомо, "Газпром" кілька років поставляв газ до України через RUE.

Швейцарська компанія купувала у "Газпрому" близько 60 млрд. кубометрів газу на рік, потім на кордоні Росії та України продавала трохи більше 50 млрд. кубометрів "Нафтогазу", а решту експортувала до Польщі, Угорщини та Румунії. Відповідно, "Нафтогаз" платив RUE, та - "Газпрому".

Але з 2009 року RUE виключили зі схеми поставок газу. На той момент у трейдера залишалося 11 млрд. кубометрів сировини в підземних сховищах України вартістю на той момент, за оцінкою Фірташа, 4 млрд. доларів. "Нафтогаз" в результаті декількох угод з "Газпромом" оголосив цю сировину своєю.

У січні RUE подала два позови проти "Нафтогазу" до стокгольмського арбітражу: про виплату боргу майже на 600 млн. доларів (пені за прострочення платежів в 2008 році, "Нафтогаз" їх не визнає) і про примус виконати транзитний договір, включаючи підйом газу з ПСГ. У червні сума вимог RUE до "Нафтогазу" зросла до 2 млрд. доларів.

50% швейцарського трейдера Rosukrenergo належать російському газовому монополісту "Газпром" і 50% - українському підприємцю Дмитрові Фірташу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!