Посол: третій транш МВФ для України профінансувала Японія

П'ятниця, 13 листопада 2009, 16:11

Третій транш Міжнародного валютного фонду був наданий Україні за рахунок грошей, переданих Японією.

Про це заявив посол України в Японії Микола Кулінич в інтерв'ю "Лівому берегу".

Зокрема, він зауважив, що Японія теж переживає кризу, "проте, якщо ви потрапите в Японію, то цього зовсім не відчуєте - складеться враження, що ви перебуваєте у найбільш процвітаючій країні світу".

"15 років стабільні ціни. Скільки я пам'ятаю себе в Японії, вони не змінювалися. Інфляція - 1-4 % за рік. Хоча зросло безробіття, бо масово скоротили велику кількість тимчасових робітників, які працювали неповний робочий день. Ця соціальна напруга вилилася в те, що ліберал-демократів усунули від влади", - наголосив він.

"Зараз японці дуже складно роблять бюджет 2010 року, бо вже сформовано новий уряд, який ріже навіть бюджет 2009 року. Але загалом у суспільстві не такий панічний настрій, як був півроку тому", - додав посол.

За словами Кулініча, "інша важлива річ, яку ми не розуміємо: криза - світова, тому індивідуально з неї вийти ніхто не може. 1929 рік показав, що це неможливо. Японія першою зробила той жест, який ми тільки зараз можемо оцінити: у лютому вони передали в Міжнародний валютний фонд 100 млрд. доларів додаткового добровільного внеску, щоб через міжнародну валютну інституцію підтримати економіки, які зараз деградують".

"Я можу сказати офіційно: третій транш Міжнародного валютного фонду - це японські гроші. Ми отримали офіційний прес-реліз Міністерства фінансів, що кошти, які пішли в Україну третім траншем, - сформований пакет за рахунок грошей, переданих Японією. Вони нам обіцяли допомогти через міжнародні організації - вони виконали. Це люди слова", - наголосив він.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд в листопаді 2008 року ухвалив рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд. доларів і надав перший транш кредиту у розмірі 4,5 млрд. доларів.

12 травня 2009 року до України надійшло 2,8 млрд. доларів другого траншу кредиту МВФ. У серпні був виділений третій транш в обсязі 3,3 млрд. доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!