НБУ оприлюднить перелік недобросовісних позичальників банків

Четвер, 8 жовтня 2009, 15:33

Президент Віктор Ющенко доручив Національному банку оприлюднити перелік недобросовісних позичальників банків з тимчасовими адміністраціями.

Про це сказано в указі президента №813/209 "Про заходи щодо забезпечення поновлення стабільності в банківській системі", передає агентство "Українські новини".

"Рекомендувати НБУ: визначити за участю тимчасових адміністраторів банків перелік найбільш недобросовісних позичальників банків, забезпечити в п'ятиденний строк завершення тимчасовими адміністраторами переговорів з такими позичальниками щодо строків і способів погашення заборгованості перед банками", - сказано в указі.

Президент також доручив у дводенний строк за результатами переговорів з недобросовісними позичальниками створити реєстр таких позичальників з метою скорочення ризиків банків під час обслуговування кредитної заборгованості таких позичальників.

Крім того, Ющенко доручив не допускати недобросовісних позичальників до закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, залучаючи до цьому державні органи.

Нацбанк, відповідно до указу, зобов'язаний щотижня інформувати громадськість про поновлення стабільності в банках з тимчасовою адміністрацією.

Президент також доручив провести аналіз фінансового стану банків з тимчасовими адміністраторами й за результатами аналізу відпрацювати питання про повернення банкам права проводити кредитні операції.

Як повідомлялося, раніше Ющенко доручив НБУ оприлюднити перелік недобросовісних позичальників банку "Надра" і Укрпромбанку.

Ющенко також доручив Службі безпеки України й Міністерству юстиції перевірити законність ухвалених рішень судів про ліквідацію підприємств-боржників банку "Надра" і Укрпромбанку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!