На Банковій критикують Тимошенко за об'єднання "двох калік"

Середа, 7 жовтня 2009, 19:09

Уряду не варто було переводити зобов'язання перед вкладниками Укрпромбанку у Родовід Банк.

Про це заявив перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак, зазначивши, що таке рішення менш ефективне у порівнянні з переводом вкладів у Ощадбанк, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Треба буде переводити в Ощадбанк", - сказав він.

Перший заступник глави секретаріату президента зазначив, що у Родовід Банку зберігається мораторій на виконання вимог кредиторів, що створює додаткові перешкоди в доступі вкладників обох банків до своїх коштів.

Крім того, Шлапак нагадав, що на вклади, внесені до Ошадбанку, поширюється 100-відсоткова державна гарантія: ведення вкладників Укрпромбанку в цей держбанк підвищило б обсяги коштів, які знову могли б бути розміщені на депозитах.

У зв'язку з цим він зазначив, що після рекапіталізації Укргазбанку, банку "Київ" і Родовід Банку вкладники цих фінустанов після отримання доступу до коштів активно їх вилучали.

В цілому перший заступник голови секретаріату порівняв переведення зобов'язань перед вкладниками Укрпромбанку в Родовід Банк з "об'єднанням двох калік".

Крім того, Шлапак заявив, що деяке зниження облікової ставки Нацбанком може сприяти зниженню вартості кредитних ресурсів для українських підприємств.

Разом з тим він зазначив, що Нацбанку необхідно діяти в цьому питанні обережно, зберігаючи реальну вартість грошей.

Як повідомлялося, 2 жовтня Міністерство фінансів ухвалило остаточне рішення щодо долі Укрпромбанку: активи і пасиви фінустанови будуть переведені в Родовід Банк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!