Зростання цін виробників прискорилося до 1,8%

Вівторок, 6 жовтня 2009, 20:38

Зростання цін виробників промислової продукції в Україні у вересні прискорилося до 3,6% у порівнянні з 1,8% у серпні і 0,7% - у липні.

Такі дані наводяться к повідомленні Державного комітету статистики.

Згідно з повідомленням, з початку 2009 року ціни в промисловості зросли на 10,6%, тоді як за 12 місяців (з жовтня 2008 року) їх зростання склало всього 1,6%.

Держкомстат зазначає, що продукція видобувної промисловості у вересні подорожчала на 7,6%, у тому числі у видобутку паливно-енергетичних корисних копалин ціни виросли на 8,4%.

У переробній промисловості зростання цін склало 3,8%.

Найбільше - на 17,1% - подорожчала продукція на підприємствах з виробництва коксу.

На 1,6-7,4% зросли ціни у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів, продуктів нафтопереробки, гумових і пластмасових виробів, хімічної продукції, транспортних засобів і устаткування, електричного, електронного та оптичного устаткування, обробці деревини та виробництві виробів з дерева.

У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів продукція подорожчала на 0,9%, у тому числі виробництві молочних продуктів і морозива, соняшникової олії та жирів тваринного походження - на 1,9%, хліба і хлібобулочних виробів, рибних продуктів - на 0, 9%, м'яса та м'ясопродуктів - на 0,5%.

У виробництві і розподілі електроенергії, газу та води зафіксоване підвищення тарифів на 1,1%, при цьому тарифи на електроенергію зросли на 1,2%, а на теплоенергію залишилися без змін.

Як повідомлялося, споживчі ціни в Україні у вересні 2009 року після двомісячної сезонного перерви відновили зростання: інфляція за цей місяць склала 0,8%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!