Мінфін домагатиметься зниження ставок по ОВДП

Середа, 28 жовтня 2009, 15:08

Зростання ставки розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на останніх первинних аукціонах викликане піковими виплатами і недобросовісним бажанням учасників ринку зіграти на цьому.

Таку думку висловив виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Безумовно, ставка не об'єктивна. Це, певним чином, недобросовісна поведінка учасників ринку: у нас досить великий обсяг внутрішнього боргу, і певні учасники ринку, на жаль, скористалися цією ситуацією", - сказав він.

Уманський висловив упевненість у тому, що надалі ставки підвищуватися не будуть.

"Ми зробимо відповідні висновки і прореагуємо на це", - сказав в.о. міністра фінансів.

Як повідомлялося, Мінфін на первинних аукціонах 27 жовтня підвищив максимальну ставку прибутковості по ОВДП до 29,5% річних, що дозволило йому збільшити обсяг продажів до 1,25 млрд. гривень.

У цілому середньозважена прибутковість розміщених ОВДП 27 жовтня склала 27,7% річних при середньозваженому терміні обігу 13,2 місяця, тоді як тижнем раніше ці показники становили відповідно 25,24% річних і 12,3 місяця, ще тижнем раніше - 22,67% річних і 7,4 місяця.

Держбюджет передбачає продаж ОВДП у 2009 році на 26 млрд. гривень. З початку року Мінфін отримав від їх розміщення 16,19 млрд. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!