У Тимошенко не чекають пожвавлення будівництва

Вівторок, 27 жовтня 2009, 16:23

Введення житла в експлуатацію в Україні в 2010 році не перевищить показник 2009 року, який, згідно з оптимістичними оцінками, складе 6,297 млн. квадратних метрів, а за песимістичними - 4,198 млн. квадратних метрів.

Такий прогноз висловив міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"На наступний рік ми будемо мати не більше введеного житла, ніж цього року. Швидше за все, ми не вийдемо за 60% обсягів введеного житла в порівнянні з минулим роком. Нижня планка - це 40%", - сказав він.

При цьому Куйбіда додав, що поліпшити ситуацію на ринку будівництва житла можна за рахунок залучення іноземних компаній до фінансування будівництва цілих житлових мікрорайонів.

"Якщо тільки ми зможемо якісно змінити ситуацію. Наприклад, залучити компанії, які прийдуть зі своїм фінансовим капіталом і будуть багато будувати, причому цілі мікрорайони. Тоді ситуація зміниться. Ми провели переговори з кількома такими серйозними світовими компаніями, які зацікавилися виходом на український ринок і будівництвом так званого "доступного житла", - сказав міністр.

Як відомо, раніше Куйбіда прогнозував скорочення введення в експлуатацію житла в Україні за підсумками 2009 року, як мінімум, удвічі в порівнянні з показником 2008 року - до 5,25 млн. квадратних метрів.

Згідно з статистичними даними, в Україні у 2008 році введено в експлуатацію 10,495 млн. квадратних метрів житла, що на 2,5% більше в порівнянні з 2007 роком.

У 2008 році введено 228 квадратних метрів житла на 1 тис. чол. проти 221 квадратних метрів на 1 тис. чол. в 2007 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!