Банкам рекомендують оскаржити надмірні вимоги Держфінмоніторингу

Понеділок, 26 жовтня 2009, 10:55

Нацбанк рекомендує банкам оскаржити надмірні вимоги Державного комітету фінансового моніторингу розкриття інформації в рамках адміністративного судочинства.

Про це ідеться у листі НБУ до учасників ринку.

"Якщо у банку є підстави вважати, що уповноважений орган перевищує визначені законом про запобігання повноваження, вимагаючи додаткову інформацію, не пов'язану з фінансовими операціями, що стали об'єктом фінмоніторингу, то він має право на захист своїх прав і законних інтересів у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України", - вказується у листі.

Разом з тим, Нацбанк відзначає, що відповідно до законодавчих норм на запит Держфінмоніторингу банки зобов'язані надати будь-яку наявну додаткову інформацію, яка стосується конкретної операції, що стала об'єктом фінмоніторингу.

"У кожному конкретному випадку надання такої інформації банк повинен самостійно визначити, яка саме інформація, пов'язана з фінансовою операцією, яка стала об'єктом фінмоніторингу, повинна бути надана уповноваженому органу на його відповідний запит", - додається в листі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!