Британці згортають розробку нафти в Україні

Вівторок, 13 жовтня 2009, 09:11

Глобальна криза та складні взаємини з українським урядом змусили британську компанію Cadogan Petroleum згортати розробку родовищ нафти й газу в Україні.

Компанія скоротить персонал та вже продає надлишкове устаткування, передає "Німецька хвиля".

Наприкінці серпня уряд погрожував відібрати в компанії кілька ліцензій на розробку свердловин у Східній Україні та передати їх "Нафтогазу України", начебто, за рекомендацією міністерства охорони довкілля.

Cadogan Petroleum заявила, що, незважаючи на погрози, станом на кінець вересня її п'ять ліцензій на розробку Пирківського, Загорянського, Бітлянського, Монастирецького й Красноільського нафтогазових родовищ на сході України не були ні анульовані, ані передані комусь іншому.

Найближчим часом компанія очікує консультацій щодо цього з міністерством охорони довкілля України.

Водночас в оприлюдненому на Лондонській фондовій біржі повідомленні компанія зазначила, що призупинила роботи на всіх свердловинах у Східній Україні, крім однієї.

У заяві Cadogan Petroleum, зокрема, мовиться: "Реорганізація виробництва триває, і загальне число працівників поступово скорочується з 463 осіб у січні 2009 до 337 у серпні і досягне 128 осіб у грудні 2009 року".

Уся діяльність Cadogan Petroleum, заснованої 2004 року, пов'язана виключно з Україною, її нафтою і газом. Капітальні затрати на операції компанії значно скорочено, й очікується, що в останньому кварталі цього року вони становитимуть лише 3 мільйони доларів. Британська фірма каже, що розглядає кілька можливостей, в тому числі здачу певних своїх активів в оренду.

26 серпня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Кабінет міністрів передав національній компанії "Нафтогаз" 19 ліцензій на розробку нафтових і газових родовищ.

Cadogan Petroleum загалом володіє 11 ліцензіями в дніпро-донецькому та карпатському басейнах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!