Половина економіки пішла в тінь на 5 років

Вівторок, 8 вересня 2009, 13:24

Рівень "тінізації" економіки України досяг майже 40% валового внутрішнього продукту.

Про це йдеться в повідомленні Рахункової палати.

Там зазначають, за умов відсутності відкритої статистики, експертна оцінка Рахункової палати засвідчила зниження реального валового внутрішнього продукту на 19,7%.

"Урядовий річний прогноз щодо приросту реального ВВП є нереальним, що призведе до недоотримання запланованих доходів у сумі понад 20 млрд. гривень. Відносно 1990 року індекс реального ВВП становив 59,5%. Це означає, що економіка держави опинилася на рівні 2004 року", - наголошується в повідомленні.

Зокрема, обсяги промислового виробництва зменшилися на 31,1 відс., що, насамперед, пов'язано зі зниженням випуску продукції металургії та машинобудування.

Економічний спад призвів до зниження фінансової спроможності платників податків. Фінансовий результат зменшився на 44 млрд. грн., або більше ніж у п'ять разів, - зазначають у Рахунковій палаті.

"Водночас загрозливих обсягів набула "тіньова" економіка. Згідно з експертною оцінкою Рахункової палати, рівень "тінізації" економіки досяг майже 40 відс. валового внутрішнього продукту, що перевищує порогове значення макроекономічної безпеки країни", - йдеться в повідомленні.

У першому півріччі поточного року вартісні обсяги імпорту товарів знизилися більш ніж вдвічі, або на 22,5 млрд. дол., до 19,5 млрд. доларів.

Експорт товарів, відповідно, скоротився на 46,2%, або на 15,2 млрд. дол., до 17,7 млрд. доларів.

За експертною оцінкою Рахункової палати, втрати державного бюджету від скорочення обсягів експорту та імпорту товарів і послуг порівняно з прогнозом становили понад 17 млрд. гривень.

Від'ємне сальдо фінансового рахунку платіжного балансу становило 6,6 млрд. дол. порівняно з його позитивним значенням у січні-червні минулого року - 9,3 млрд. доларів. Його формування, зокрема, зумовили низькі обсяги притоку іноземних інвестицій, що становили лише третину показника за січень-червень минулого року, або 2,1 млрд. доларів.

У цілому, негативне сальдо платіжного балансу в сумі 7,3 млрд. дол. перевищило прогнозований на рік обсяг (7,1 млрд. дол.) і є чинником послаблення обмінного курсу гривні, зазначає прес - служба Рахункової палати.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"