Чавес на підтримку "газової ОПЕК" відвідає Туркменію

Неділя, 6 вересня 2009, 15:58

Багата на природний газ Туркменія 6-7 вересня готується зустріти в Ашгабаті президента Венесуели Уго Чавеса, одного з прихильників ідеї Кремля щодо створення "газової ОПЕК".

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерело в туркменському уряді.

"Зокрема, думаю, з Чавесом обговорюватимуться питання співпраці у галузі енергетики", - сказав співрозмовник агентства.

Як відомо, Туркменія - основний продавець природного газу в Центральній Азії - жила в умовах суворої ізоляції за колишнього лідера Сапармурада Ніязова, який помер наприкінці 2006 року.

Його наступник Гурбангули Бердимухаммедов вибрав шлях диверсифікації енергопотоків, які раніше замикалися на трубах Росії.

На початку 2010 року намічено відкрити експорт газу до Китаю газопроводом, що нині будується, і збільшити постачання до сусіднього Ірану.

У липні, після тримісячної зупинки постачань туркменського газу до Росії через аварію, Бердимухаммедов заявив про готовність дати сировину для європейського проекту газопроводу "Набукко".

"Газпром" купував тут до 50 млрд. кубометрів газу на рік при загальному видобутку приблизно 75 млрд. кубометрів.

Тема умов відновлення постачань, - а Москва хоче перегляду умов контракту, - обговорюватиметься під час запланованого на 13 вересня візиту президента РФ Дмитра Медведєва до Туркменії.

Бердимухаммедов, якого у суботу показало місцеве ТБ, коментуючи очікуваний приїзд Чавеса, сказав, що такі зустрічі - "добра основа для подальшого просування взаємовигідної, довгострокової співпраці, як із своїми ближніми сусідами, так і з партнерами з інших континентів".

Чавес, який 2008 року відвідав Росію, підтримав її в питанні створення союзу газодобувних країн. Венесуела входить в десятки виробників природного газу.

Згідно із звітом британської компанії BP, Туркменія за доведеними запасами газу (7,94 трлн. кубометрів) посідає четверте місце після Росії, запаси якої складають 43,30 трлн. кубометрів, Ірану (29,61 трлн. кубометрів) і Катару (25,46 трлн. кубометрів).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"