Ющенко готовий піти на звільнення Стельмаха?

П'ятниця, 4 вересня 2009, 10:09

Голова Нацбанку Володимир Стельмах може покинути свою посаду до закінчення терміну повноважень.

Таку можливість допустив президент Віктор Ющенко на зустрічі з представниками ділових ЗМІ.

За словами глави держави, він готовий піти на крайні заходи щодо голови НБУ, якщо той ставитиме під загрозу вітчизняну банківську систему - зокрема, потурати політиці Кабміну у вирішенні проблем бюджету за допомогою емісії гривні.

"Потреби бюджету в грошах потрібно покривати за рахунок залучення грошей з ринку, наприклад, випускаючи цінні папери, а не за рахунок емісії, яка девальвує гривню", - підкреслив він.

"Я буквально сьогодні попередив Стельмаха, що якщо в обігу з'явиться додатковий 1 чи 2 млрд грн, то вживу крайні заходи, не чекаючи закінчення терміну його каденції", - сказав Ющенко, цитує "Комерсант-Україна".

За словами президента, уряд чинить тиск на голову НБУ, щоб отримати доступ до грошового верстата - але це не може знімати відповідальність із голови Нацбанку. Він, за словами Ющенка, має відповідати за свої дії чи бездіяльність.

"Я був неприємно вражений, коли дізнався про те, що державний Ощадбанк видав НАК "Нафтогаз України" кредит на 22 млрд. грн. При тому, що максимальний кредит, який міг бути виданий в одні руки, - 5 млрд.", - сказав президент.

"Зрозуміле бажання НБУ допомогти НАКу вчасно розрахуватися за газ. Однак Нацбанк не повинен розбиратися в тому, як закачується газ, його справа - стабільність банківської системи", - наголосив він.

Як повідомлялося, в тому ж інтерв'ю голова держави назвав головною причиною падіння гривні слабку бюджетну політику.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!