Комунальні тарифи передадуть Нацкомісії

Четвер, 3 вересня 2009, 11:49

Уряд найближчим часом подасть до Верховної ради законопроект, який передбачає створення Національної комісії регулювання комунальних послуг.

Передбачається, що їй будуть передані повноваження з встановлення тарифів на тепло-, водопостачання і водовідведення, які наразі регулюють місцеві органи влади, пише газета "Дело" з посиланням на міністра з питань ЖКГ Олексія Кучеренко.

За його словами, крім встановлення тарифів, новий держорган візьме на себе контроль над виконанням ліцензійних вимог і законодавчих норм у сфері ЖКГ.

Відповідно до законопроекту, Нацкомісія зможе штрафувати за порушення ліцензійних вимог або невиконання її рішень на суму від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

"Ми передамо цьому органу багато функцій міністерства. Думаю, вона (Нацкомісія) зможе навести порядок на ринку комунальних послуг, який зараз перебуває у важкому становищі", - сказав Кучеренко.

Екс-міністр з питань ЖКГ, "регіонал" Олександр Попов вважає, що створення Нацкомісії відповідає світовій практиці - незалежний регулятор комунальних тарифів є практично в кожній країні.

"Нинішня ситуація в Україні свідчить, що тарифи потрібно терміново виводити за рамки політики", - зазначив депутат.

Раніше разом зі своїми колегами по Партії регіонів Попов підготував аналогічний законопроект. Нещодавно він обговорювалося на нараді в міністерстві, однак, судячи з усього, члени уряду відкинули цей документ.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.