У Мінфіні кажуть про загрозу банкрутства ряду банків

Середа, 23 вересня 2009, 17:51

На сьогодні загрози банкрутства банківської системи України немає, проте є ризик банкрутства ряду комерційних банків.

Таку думку висловив виконуючий обов`язки міністра фінансів Ігор Уманський, коментуючи зміст доповіді СОТ, де йдеться про можливі ризики дефолту банківської системи України, повідомляє агентство "УНІАН".

"Я б не говорив, що є загроза банкрутства системи - є ризик банкрутства ряду банків. Через кризу, а це певне очищення організму, пройдуть не всі банки, але система (банківська) пройде", - сказав Уманський.

При цьому він визнав, що ситуація в банківській системі України достатньо складна.

"На жаль, зараз Шаповалов на лікарняному, Стельмаха немає... Загалом непроста ситуація як на ринку (фінансовому), так і в самому Нацбанку", - сказав Уманський.

Він підкреслив, що на сьогодні робота НБУ розглядається більше в політичній площині, ніж у фінансовій.

"Це стабільності ринку не додає", - сказав Уманський.

Разом із тим він зазначив, що в умовах кризи ризик дефолту може з`явитися в банківській системі будь-якої країни.

"Є криза - є ризик. Наше завдання і Нацбанку його мінімізувати", - сказав Уманський.

Як відомо, у середу Financial Times з посиланням на доповідь Світової організації торгівлі написала, що загроза дефолтів банків у Казахстані і Україні створює ризик на світових фінансових ринках, а також у глобальній системі торгового кредитування

Фахівці СОТ повідомляють, що брак ліквідності спостерігається зараз у Східній Європі, Африці, Центральній Америці, а також у ряді країн Центральної і Південно-Східної Азії.

При цьому "особливу тривогу викликає ситуація в Казахстані і Україні, де зберігаються високі ризики і загроза системного дефолту банківського сектору, що матиме негативні наслідки для всієї світової торгівлі", наголошується в документі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!