У Ющенка порахували, що бензин має бути дешевший на 20%

Вівторок, 22 вересня 2009, 19:50

За розрахунками Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента, роздрібні ціни на бензин мають бути щонайменше на 20% нижчі від тих, що склалися сьогодні на внутрішньому ринку.

Про це сказано в повідомленні головної служби інформаційної політики Секретаріату президента.

Згідно з повідомленням, зокрема, попри те, що світові ціни на нафту сьогодні на 40% нижчі за минулорічні показники, за останній рік роздрібні ціни на нафтопродукти в Україні виросли на 21%.

При цьому експерти Секретаріату нагадують, що нафта власного видобутку реалізується сьогодні на аукціонах за цінами значно нижчими від світових.

Так, на останньому аукціоні ціна на нафту була майже втричі нижчі, ніж в аналогічному періоді 2008 року.

При цьому якщо в липні ціна імпортної нафти становила в середньому 3434,9 гривень за тонну, то ціна нафти власного видобутку, реалізованої в цей період на аукціоні становила 1283 гривень за тонну.

"Значною мірою ціна, яка склалася на ринку нафтопродуктів, зумовлена непрозорістю формування ціни на нафту внутрішнього видобутку, відсутністю альтернативних джерел постачання в Україну нафти і ринкових механізмів регулювання в цій сфері", - наголошується в повідомленні Секретаріату.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!