Газові контракти з Росією скоро можуть переглянути

Вівторок, 15 вересня 2009, 11:25

Газові угоди між Росією й Україною незабаром можуть бути частково переглянуті, повідомив український міністр економіки Богдан Данилишин.

"Я думаю, що найближчим часом ми, можливо, проведемо переговори з газового питання з Росією щодо деяких коректив угоди початку 2009 року", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфаксу".

"Зокрема - (коректив) обсягів постачань і, можливо, навіть самої структури формули, яка зв'язана з ціноутворенням. Я думаю, порушимо питання і транзиту російського газу через територію України", - уточнив він.

Міністр висловив сподівання, що сторонам удасться знайти варіант, який влаштовує і Москву, і Київ.

Реклама:

"Україна займає дуже конструктивну позицію в цьому питанні, і ми б хотіли, щоб таку ж позицію займали наші партнери", - підкреслив він.

У той же час Данилишин високо оцінив значення нині чинних домовленостей.

"Для нас, звісно, дуже позитивні ті угоди, які були підписані на початку 2009 року, тому що вони навели елементарний порядок у газовій сфері й установили певну нормативно-правову базу відносин між "Газпромом" і "Нафтогазом України", - зазначив він.

"Тому навіть сам факт підписання такої угоди є дуже і дуже позитивним", - сказав Данилишин.

Міністр нагадав, що Київ зацікавлений у тому, щоб Росія брала участь у модернізації української газотранспортної системи.

"Думаю, що Росії в даний час значно вигідніше вкладати в модернізацію газотранспортної системи України для того, щоб забезпечувати прокачування свого газу через українську територію в інші країни, ніж вкладати досить великі кошти в будівництво нових газопроводів із сумнівними перспективами закачування і з сумнівними політичними перспективами щодо того, куди і де вони будуть проходити", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: