За 15 років безпека газових мереж знизилася удесятеро

Субота, 12 вересня 2009, 14:06

За рівнем безпеки газових мереж Україна сповзла до показників 1977 року.

Про це заявив в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня" колишній головний інженер "Укргазу", один з керівників Асоціації ділової співпраці підприємств газового ринку Михайло Мелець. 

За його словами, станом на 1 січня 1976 року на 51 тис. газифікованих квартир припадав один нещасний випадок, пов'язаний із газозабезпеченням. Завдяки системній політиці в газовій галузі, станом на 1 січня 1993-го один нещасний випадок припадав вже на 1 млн. 20 тис. квартир.

"Ми підвищили показник безпеки більш як у 20 разів! А станом на 1 січня 2009 року він дорівнює усього 122 тис. 18 квартир. Тобто за останні 15 років рівень безпеки знизився вдесятеро!" - заявив він.

При цьому Мелець відзначив, що колишня чітка централізована система контролю в газовій галузі зруйнована, і рівень безпеки постійно знижується.

За його словами, газові мережі, які і понині функціонують в Україні, побудовані в 60-і роки. 

"Поки що вони функціонують, але їх постійно необхідно підтримувати. А нинішня система управління газовими господарствами їх просто знищує", - наголосив він.

"Коли на уламках "Укргазу" створювали ДК "Газ України", було видано наказ по "Нафтогазу" про те, що всі функції "Укргазу" має взяти на себе ДК "Газ України". Однак через якийсь час до статуту ДК "Газ України" було внесено зміни. І сьогодні в її документах ви практично не знайдете положень, пов'язаних із безпекою, тривалістю та ефективністю роботи систем газопостачання - превалюють торгові функції", - констатував експерт.

При цьому великі надії щодо забезпечення безпеки у газовій галузі Мелець покладає на нещодавно створену компанію "Нафтогазмережі"

"Це підприємство мало стати наступником "Укргазу" того часу та об'єднати функції з газифікації, будівництва, обслуговування, технічного контролю і нагляду, гарантування безпеки доставки газу споживачам, розрахунків за нього", - підкреслив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!