"Газпром" більше не дасть Тимошенко авансів

Субота, 12 вересня 2009, 09:31

"Газпром" більше не буде платити авансом за транзит російського газу до Європи через Україну.

Про це заявив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв під час саміту в агентстві Reuters.

"Ми заплатили авансом за транзит не тільки за 2009, але і за перший квартал 2010 року", - зазначив він.

"Ми і в майбутньому враховувати труднощі, яких зазнає Україна, але платити авансом ще, коли ми вже заплатили за частину 2010 року - ми не бачимо таких можливостей", - сказав Медведєв.

Він зазначив, що, з огляду на економічні труднощі, з якими зіткнулася Україна, Росія пішла на поступки і дозволила без санкцій оплачувати тільки реально спожитий нею газ, що значно менше від запланованого у контракті обсягу.

Медведєв заявив, що на більші поступки Газпром йти не готовий.

Також він сподівається, що "газова війна" цього року не повториться.

"Якби все залежало від нас, ми б сказали на 100 відсотків - не повториться. Але ми не можемо виключити такого ризику, і щоб бути до нього готовими, ми повинні уважно проаналізувати ці ризики", - сказав заступник голови правління Газпрому.

Як відомо, через територію України до Європи транспортується близько 120 млрд. кубометрів, або 80% експортованого російського газу на рік.

"Інколи преса каже, що "Газпром" підвищує або знижує ціну, або Україна збільшить транзитну ставку. У реальності це все одно що говорити, що ми керуємо сходами та заходами сонця - наші ціни визначаються ціновою формулою, визначеною в нашому довгостроковому контракті", - сказав Медведєв, який також очолює експортне підрозділ концерну - "Газпромекспорт".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!