Ющенко спитав у Порошенка про гроші НБУ

Четвер, 10 вересня 2009, 12:22

Президент Віктор Ющенко просить раду Національного банку України дати реальний прогноз доходів НБУ.

Про це ідеться у його листі до членів Ради НБУ від 10 вересня, повідомляє прес-служба глави держави.

Ющенко у листі заявляє про загрозливу ситуацію, в якій знаходиться Національний банк.

Зокрема, президент стурбований тим, що на самостійність регулятора банківського ринку в прийнятті основних рішень впливають постійні зазіхання на здійснення безконтрольною емісії.

Реклама:

Він переконаний, що саме це є головним фактором росту девальваційних настроїв у населення.

При цьому Ющенко посилається на останній приклад примусу до такої емісії - подолання парламентом вето президента на Закон "Про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та деяких інших законів України" з метою отримання в бюджет 9,8 млрд. гривень як перевищення доходів НБУ над його кошторисними витратами.

"Прошу Раду Національного банку України уважно розглянути уточнені показники кошторису Національного банку, питання щодо формування необхідних резервів і затвердити реальний прогноз перевищення доходів регулятора над його кошторисними витратами", - звертається президент до Ради НБУ.

Глава держави висловив упевненість, що відверта і професійна позиція Ради НБУ дасть можливість зберегти основи державних фінансів в Україні.

Як повідомлялося, 4 вересня Віктор Ющенко повторно застосував право вето до закону, що передбачає виділення 9,8 млрд. гривень доходів Національного банку України на фінансування програм з підготовки до Євро-2012.

Попереднє президентське вето на цей закон було подолано на позачерговому засіданні Верховної ради 21 серпня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!