Іноземні інвестори просять уряд не порушувати закон

Вівторок, 25 серпня 2009, 18:23

Американська торговельна палата в Україні та Європейська Бізнес Асоціація звернулися до вищих органів державної влади з проханням не підтримувати підвищення адвалорної ставки акцизу на тютюнові вироби з 20 до 36%.

Про це повідомили в Європейській Бізнес Асоціації, передає агентство "УНІАН".

Представники обох асоціацій заявили, що запропоновані зміни абсолютно не відповідають діючому податковому і бюджетному законодавству України.

На переконання голови Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі, згадана ініціатива напряму порушує відразу дві статті Закону України "Про систему оподаткування" (ст.1 і ст.7), згідно з якими податкові ставки не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

У свою чергу керівництво Європейської Бізнес Асоціації вважає, що позитивний ефект для наповнення бюджету від такого різкого підвищення ставок акцизного збору на тлі помітного збільшення обороту нелегальної продукції та скорочення легального виробництва видається сумнівним.

При цьому наводяться дані Держкомстату, за якими скорочення легального виробництва тютюнових виробів у ІІ кварталі 2009 року, у порівнянні з І кварталом 2009 року, становило 25%.

"Різке підвищення ставок акцизного збору матиме і соціально негативний ефект, адже наслідки, згадані вище, можуть призвести до суттєвих штатних скорочень на підприємствах. Слід наголосити, що новим країнам-членам ЄС було надано час для перехідного періоду, протягом якого ставки акцизного збору і, відповідно, ціни та тютюнові вироби підвищувалися поступово з метою недопущення негативних наслідків для економік цих країн", - відзначають в Європейській Бізнес Асоціації.

Директор Центру економічного прогнозування Василь Лановий вважає реакцію закордонних бізнес-асоціацій цілком закономірною: "Загалом такі ініціативи уряду видаються дещо дивними. Адже вони не тільки погіршують імідж уряду серед закордонних інвесторів, але й шкодять політичному рейтингу прем`єр-міністра".

Як повідомлялося, 12 серпня 2009 року Кабінет міністрів схвалив ініціативу щодо збільшення з 1 жовтня цього року ставок акцизного збору на тютюнові вироби.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!