НБУ називає причини поліпшення промвиробництва

П'ятниця, 21 серпня 2009, 12:03

За оцінками НБУ, в липні відбулось суттєве уповільнення падіння індексу виробництва базових галузей1 -до -19.1% в річному вимірі в порівнянні з -25.8% в червні.

Про це йдеться в звіті НБУ про економічний стан України на липень 2009 року.

За січень-липень падіння становило -25.6% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Основною причиною поліпшення динаміки виступає збереження темпів зростання сільськогосподарського виробництва (за оцінками Нацбанку, 4,6% в липні в річному вимірі порівняно з 3,4% в червні) на фоні істотного підвищення бази порівняння минулого року та сезонне зростання частки сільського господарства.

Незначне уповільнення падіння промислового виробництва обумовлено зростанням зовнішнього попиту на продукцію металургії, наголошує НБУ.

Продовжувалось покращення динаміки промислового виробництва - падіння уповільнилось до -26.7% в липні в річному вимірі порівняно з -27.5% в червні.

За оцінками регулятора, основним фактором поліпшення ситуації виступало зростання попиту з боку Китаю на продукцію металургії. Як наслідок, незначно покращилась ситуація в добувній промисловості (-13.5% в липні в річному вимірі порівняно з -16.2% в червні) та виробництві електроенергії, газу та води (-16.7% та -19.2% відповідно).

Динаміка деяких промислових галузей погіршилась -падіння виробництва машинобудування прискорилось з -48% в червні до -52.9%, харчової промисловості - з +0.9% до -8.7% відповідно.

Крім того, Нацбанк підкреслює, що динаміка металургійного виробництва в 2009 році визначається такими факторами:

- девальвація гривні наприкінці 2008 року, що обумовила незначне прискорення виробництва протягом першого кварталу 2009 року;

- пільги, надані урядом підприємствам металургії - мораторій на підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення і електроенергію, скасування 12-відсоткової цільової надбавки при продажі газу тощо;

- зростання попиту на сталь з боку Єгипту та Туреччини в рамках урядових програм цих країн щодо стимулювання внутрішнього виробництва.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!