Ющенко не хоче, щоб Нацбанк скуповував папірці Тимошенко

Вівторок, 18 серпня 2009, 16:30

Президент вважає, що скуповування Нацбанком облігацій внутрішньої державної позики може призвести до дестабілізації гривні.

Про це він заявив на зустрічі з головою Нацбанку Володимиром Стельмахом.

Ющенко висловив тверде переконання у тому, що об'єктивних підстав для падіння курсу національної валюти немає.

"Сьогодні немає факторів, які можуть негативно впливати на стабільність курсу гривні, окрім одного - некерованого дефіциту бюджету. Але це питання дуже легко виправляється - участю Національного банку чи неучастю, підтримкою слабкої чи жорсткої бюджетної політики України. Все має бути підпорядковано одному - стабільності національних грошей", - попередив президент.

Коментуючи поведінку НБУ в цьому питанні, президент висловив стурбованість тим, що НБУ є єдиним покупцем облігацій внутрішньої державної позики, на що витратив 36 мільярдів гривень. "Ця позиція є серйозною небезпекою щодо дестабілізації гривні", - додав Віктор Ющенко.

Він запропонував спільно напрацювати тактичні кроки Національного банку щодо фінансування місцевого та державного бюджетів, а також обговорити низку заходів для відновлення довіри населення до гривні.

"Ваше завдання - це стабільні гроші. Це єдина місія Національного банку. Фактори, які класично впливають на стабільність гривні, в Україні відсутні. Є одна проблема - дефіцит бюджету", - наголосив президент.

Також Ющенко висловив невдоволення політикою рефінансування банківської системи, яку проводить Національний банк. Негативним прикладом, що засвідчує її непрозорість, є рефінансування групи банків, які були обґрунтовано звинувачені у спекулятивних операціях з метою завищення курсу.

Президент також висловив стурбованість з приводу ситуації, що відбувається навколо питання рекапіталізації банків та платіжністю банківської системи.

"12 місяців кризи - а українська банківська система не рекапіталізована. Жодна країна у світі, у Європі так не поставилася до рекапіталізації банківської системи, до її націоналізації, як Україна", - констатував президент.

Окремо він наголосив на тому, що НБУ має відстояти своє виключне право давати професійні публічні коментарі тенденцій на валютному ринку, що має мінімізувати спекуляції навколо цих питань у інформаційному просторі.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!