Росія не даватиме Україні газовий кредит

Понеділок, 10 серпня 2009, 09:25

Росія не збирається поки давати Україні кредит на закупівлю газу для закачування в підземні сховища на зиму.

Про це сказав віце-прем'єр РФ Ігор Сечин російській газеті "Ведомости".

Він зазначив, що Москва знає про рішення ЄБРР та інших банків виділити Україні до 1,7 млрд. доларів у 2009-2010 роках - і зараз аналізує його.

"Але потреби в кредиті з нашого боку поки немає", - сказав Сечин.

"По суті, ми і так уже дали кредит Україні у вигляді авансу за транзит", - заявив він, маючи на увазі платежі "Газпрому" на майже 2 млрд. доларів за транзит газу в ЄС до лютого 2010 року.

Чиновник уряду Росії запевняє, що Україна більше не зверталася по гроші.

Співрозмовник газети каже, що було два варіанти вирішення проблеми: кредит Україні за участю російських банків або без них, - і Київ сам обрав другий варіант.

Представник уряду РФ коментувати це не став.

У той же час, помічник прем'єр-міністра України Олександр Гудима стверджує, що заявка на кредит, зроблена на початку року, досі в силі. "Ми чекаємо відповіді", - каже він.

За словами Гудими, прем'єр Юлія Тимошенко передавала "по певних каналах" російському прем'єру Володимиру Путіну, що сподівається на допомогу.

Правда, ЄС теж дає на закупівлю газу усього 300 млн. доларів, а тільки для забезпечення надійного транзиту треба 2 млрд. доларів, зазначає помічник українського прем'єра.

Росія могла б надати стільки ж. Хоча "було б приємніше" отримати більшу підтримку, наприклад на 500 млн. доларів, додає він.

"Якби Росія зробила це у відповідь на рішення Євросоюзу, думаю, і Україна була б задоволена, і реноме Путіна було б збережене", - вважає Гудима.

Як відомо, на початку року Україна попросила Росію про кредит у 4-5 млрд. доларів на закупівлю газу для закачування у підземні сховища напередодні зими.

У травні Путін заявив, що готовий це розглянути, якщо половину грошей дасть ЄС. Сечин тоді говорив: "Якщо Європа буде зацікавлена в організації кредитування України, тоді Росія розгляне можливість своєї участі в цьому пулі".

ЄБРР та інші банки наприкінці липня погодилися виділити до 1,7 млрд. доларів для України в 2009-2010 роках - в основному, на інвестиції "Нафтогазу" у транспорт і газові реформи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua