Рада ухвалила закон щодо фінансового оздоровлення банків

П'ятниця, 24 липня 2009, 15:59

Верховна рада ухвалила закон про додаткові заходи щодо фінансового оздоровлення банків, яким, серед іншого, регламентується створення санаційного банку.

За проект Закону №4630 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків" у п'ятницю проголосували 322 парламентаря, повідомляє парламентський веб-сайт.

Положення закону стосуються, зокрема, спрощеного порядку реорганізації банків, передачі їх активів та пасивів, зменшення статутного капіталу банку при виконанні плану фінансового оздоровлення в рамках процедури тимчасової адміністрації, особливостей дії мораторію на виконання зобов'язань перед кредиторами.

Передбачено, що у випадку, якщо розмір капіталу банку, визначений за результатами аудиту, є меншим, ніж розмір статутного капіталу, тимчасовий адміністратор зобов'язаний протягом трьох днів від дати погодження Національним банком рішення тимчасового адміністратора про зменшення статутного капіталу такого банку внести відповідні зміни до статуту банку, участь у капіталізації якого бере держава.

Також встановлюється особливий порядок зменшення статутного капіталу банку, якщо розмір капіталу, визначений загальновизнаною аудиторською компанією менше статутного і у капітал банку планується входження держави.

Передбачається, що на відміну від загального порядку, таке зменшення капіталу не потребує згоди кредиторів і не тягне за собою виникнення у них право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов'язань товариства та відшкодування їм збитків.

Закон уточнює перелік інформації що має містити пропозиція Національного банку щодо капіталізації банків та висновок загальновизнаної аудиторської компанії.

Закон встановлює, що обмін інформацією між Національним банком та Міністерством фінансів щодо банків, участь у капіталізації яких бере держава здійснюється без урахування порядку розкриття банківської таємниці, визначеного статтею 62 Закону "Про банки і банківську діяльність".

Водночас врегульовується питання захисту працівників центрального апарату Міністерства фінансів, які безпосередньо приймають участь у вирішенні питання щодо участі держави у капіталізації банку.

Також продовжено до 1 січня 2013 року не оподаткування вкладів фізичних осіб до банківських та небанківських фінансових установ.

Як повідомлялося, 25 червня Верховна рада ухвалила законопроект №4630 у першому читанні.

10 червня Кабмін затвердив остаточне рішення про рекапіталізацію за участю держави Укргазбанку, банку "Київ" і Родовід Банку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!