Голова НБУ: іноземні банки мають працювати за українськими законами

Субота, 27 червня 2009, 18:03
 

Голова НБУ наголошує, що іноземні банки мають працювати за українськими законами

Після зміни методики розрахунку валютної позиції в Україні деякі банки з іноземним капіталом зайняли в цьому питанні деструктивну позицію, вимагаючи для себе преференцій і особливого ставлення.

Про це заявив голова Національного банку України Володимир Стельмах в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

"Я такого підходу не сприймаю", - наголосив Стельмах. 

"Усі суб'єкти мають бути рівними. І працювати за українськими законами. Ми готові йти на поступки за термінами або щось іще, але повністю відмовлятися від своїх намірів не збираємося", - заявив він. 

Голова НБУ переконаний, що якщо іноземний капітал зважився на довгострокове входження в банківську систему України, то в його власних інтересах підтримувати стабільність не тільки цієї системи, але й всієї української економіки, оскільки від її стійкого розвитку залежить кінцева ефективність відповідних іноземних інвестицій.

"Авуари в доларах, сформовані нашими комерційними банками на рахунках в іноземних банках, нині становлять близько 4 млрд. Якби нині банки продали 1,5-2 млрд. дол., питання курсу взагалі не стояло б. Для цього ми й змінили методику розрахунку валютної позиції", - пояснив він. 

При цьому Стельмах підкреслив, що "винятковість" викликів, яким вимушена протистояти сьогодні банківська система, вимагає виняткових за своєю суттю рішень. 

"Не дивно, що окремі з них (рішень) разюче дисонують зі звичними правилами. Однак доводиться нагадувати, що деякі з цих "звичних правил" в остаточному підсумку й призвели до тих потрясінь, що їх уже не один рік переживає світова економіка", - відзначив голова Нацбанку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!