Борги із зарплати в Україні зросли вдвічі

Середа, 24 червня 2009, 14:51

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова стверджує, що на сьогодні вдвічі зросла заборгованість по заробітній платі в Україні.

Як передає агентство "УНІАН", про це вона сказала під час щорічної доповіді в парламенті.

За її словами, "борги із заробітної плати в порівнянні з минулим роком зросли більше як удвічі - з 752 млн. грн. минулого року до 1, 405 млрд. грн. у травні поточного року".

Вона також зазначила, що на сьогодні, якщо обраховувати за критеріями Світового банку, то до бідних в Україні можна віднести понад 70% населення. За її словами, кількість найманих працівників "зменшилася більше як на 710 тисяч".

За її даними, майже один мільйон наших громадян перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні, а 1,007 мільйона. вимушені працювати в режимі неповної зайнятості.

"На кожне робоче місце в Україні претендує 9 безробітних, а у Вінницькій, Черкаській, Івано-Франківській областях на одне місце претендує від 40 до 50 осіб", - підкреслила Карпачова.

За її словами, середня заробітна плата за рік зросла лише на 6% в порівнянні з попереднім роком, а споживчі ціни підвищилися на 15%.

Також вона зазначила, що оплата медичних послуг зросла на третину, а квартирна плата підвищились на 35%, тарифи на гарячу воду і опалення зросли на 50%.

"Це свідчить про зменшення розміру реальної заробітної плати насамперед працюючого населення", - підкреслила Карпачова.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!